18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105.Yılı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105.yılı nedeniyle ilçe şehitliğinde anma töreni yapıldı. Corona virüsüne karşı tedbir amaçlı sade bir şekilde yapılan törende şehitlik anıtına Belediye ve Kaymakamlık tarafından çelenk sunuldu.Belediye Başkanımız Mehmet UZUN günün önemi ile ilgili; 
"Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.
Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyoruz ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.
Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 105. yıl dönümününde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum" dedi.