BELEDİYE BAŞKANIMIZ Mehmet UZUN'un 10 KASIM MESAJI
"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz..
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine kendi kendini yönetme hakkını ve kendi kaderini tayin etme imkanını vermiştir.
Onun hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyete Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Atatürk, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde büyük bir lider ve devlet adamı olmuştur. Genç nesillere emanet ettiği ve ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış olarak, yine onun gösterdiği hedefler dahilinde varlığını devam ettirmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal ve istikbal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle yad ediyorum”
Mehmet UZUN/Erfelek Belediye Başkanı