Özgeçmiş
Tarih: 15.08.2013 Bu Yazı 6117 Defa Okundu
Muzaffer Şimşek. 1953 yılında Erfelek`te doğdum. Babam, Erfelek`te çok sevilen biri olan Yaşar Şimşek. Annem Şadiye.
Yaşamımın çok büyük bölümü görevim nedeniyle dışarda olduğum bir kaç yılın dışında Erfelek`te geçti. Sokaklarında koştum, çayında balık tuttum, tepelerine tırmandım, ovası buğday tarlasıyken buğdayların arasında gelincik topladım. Pedavralı evimizin dışından kopardığım pedavralarla yaptığım uçurtmaları çay kenarında uçurdum.
İlkokulu o zamanki adı "Merkez Karasu ilkokulu" olan, şimdiki Atatürk İlköğretim Okulu`nun, hastanenin üzerindeki binasında okudum. Karlı günlerde çantamı kızak yaparak indim aşağıya.
Ortaokul yıllarımda da Erfelek`teydim. Farkına varmadan sarıvermişti beni memleketim. Ne zaman ki Öğretmen okuluna gitmek için ayrıldım, o zaman anladım içimdeki Erfelek sevdasını.
Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra atandığım yerlerde sürekli kalmayı hiç düşünmedim. Sevdalım, Erfelek`im bekliyordu beni. Ona hiç vefasızlık etmedim.
Haksızlık etmek istemem hiç kimseye. Biliyorum, terk edip gidenlerin içinde bir uhtedir Erfelek. Yine de ben; terk edenlerden olmadım.
Evlendim. Çocuklarım oldu. Bir de torunum.
1989`da Ön Lisans öğretimimi tamamladım.
Öğretmen olduğum yıllarda da toplumsal konularla iç içe yaşadım. Öğretmen hareketinin örgütlerinde de bulundum, görevler aldım, Milli eğitim kademelerinde de. Yurdumun ve özellikle memleketim Erfelek`in sorunlarını kendi sorunum bildiğim için öğretmen hareketinin dışındaki sivil toplum hareketlerinde de yer almaktan kaçınmadım.
Evimi de yaşamımı da Erfelek`te kurdum. Olanaksızlıklarına gocunmadım hiç. İnanılmaz doğası ve güzel insanlarıyla gurur duydum.
Sevdiğim, vurgunu olduğum yerde yaşamış ve yaşamakta olmaktan mutluyum.


muzaffer şimşek
muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek

MuzafferŞİMŞEK

Erfelek Belediye Başkanı
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Kültür Portalı Sinop Valiliği Sinop Üniversitesi Sinop Belediyesi Sinop Otel Sinop Otel Sinop Otel Go Turkey Türkiye Resmi Turizm Portalı zara

Kent Rehberi

2017 Erfelek Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.
Serbay Interactive