Cumhuriyetimizin 93. Yıl Dönümü
Cumhuriyetimizin 93. Yıl Dönümü
Tarih: 28.10.2016 Bu Yazı 268 Defa Okundu
Belediye başkanımız Muzaffer ŞİMŞEK Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

       Türkiye Cumhuriyetinin 93. yıl dönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet  her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmesi için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Milletimiz Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiştir. Karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet’e olan sadakati sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeyerek aşmıştır. Cumhuriyet; dili, bayrağı marşı ve başkenti temel nitelikleri ile ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ifade eder. Bu nedenle bu değerlerimizi sonsuza kadar koruyacağımızın unutulmaması gerekir.

Atatürk’ün kurduğu çağdaş , demokratik ve laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak her yurttaşımızın asil görevi olmalıdır.Bilinmelidir ki her yurttaşımız dün olduğu gibi bugün de Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkmıştır ve çıkacaktır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz.

     Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ü ve ve silah arkadaşlarını canından aziz bildiği vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Muzaffer ŞİMŞEK

ERFELEK BELEDİYE BAŞKANI

Foto Galeri
Cumhuriyetimizin 93. Yıl Dönümü


muzaffer şimşek
muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek muzaffer şimşek

MuzafferŞİMŞEK

Erfelek Belediye Başkanı
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Kültür Portalı Sinop Valiliği Sinop Üniversitesi Sinop Belediyesi Sinop Otel Sinop Otel Sinop Otel Go Turkey Türkiye Resmi Turizm Portalı zara

Kent Rehberi

2017 Erfelek Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.
Serbay Interactive